V sobotu 6.května jsme pořádali 4.kolo Vč.poháru na mapě Pecka..tady je stránka závodu!
.::ARCHIV::.
 • 15.6 new O víkendu nás čeká MČR na krátké trati.Tady je stránka závodu. Jedeme v 7:30! ..sorry že tak krátce,ale jsem nákej marodnej..a línej k tomu:)
 • 11.6 new Oblastní mistrovství na klasické trati..pořádané Pardubicemi. Závody toť pěkné!..nebylo co vytknout,vše fungovalo jak mělo...Nociárovi..tojoty..ráno napečíno..luxus no:)...Snad jen zase ta patnáctka mapa. Já mám(narozdíl od Déni:) oči jako ostříž,ale stejně jsem tam za běhu prd viděl..je to titěrný no. Jinak trať (H21C) se mě líbila,přes ty hustníky tam byly i docela dobrý volby a v tomhle zeleným terénu to není zas tak jednoduchý. Žádných super výsledků jsme nedosáhli,bylo to trochu delší a tak někteří vyduněli,někteří ne. Vzhledem k tomu ale,že jsem to celkem ve zdraví přežil já,tak to nebylo zas tak hrozný. Výsledky bleskově!..mít je doma na emailu,když přijedu domů,to se mi ještě nestalo:)...? Čenda
 • 7.6 new Mám tu několik odkazů...výsledky včerejšího tréninku (Miletín)...Tady jsou pokyny na poslední PLŽ (14.6 středa) pořádané Jilemnicí.
 • new V sobotu nás čeká 7.kolo VČP (Oblastní mistrovství na klasické trati) ..pořádají Pardubice v Kameničkách...mapa Plesný.Tady je stránka závodu.
 • 4.6 new Máme za sebou poslední závody žebříčku A a B před "slunným" létem. Víkend jsme strávili na jedné krásně větrné louce kousek od Jesenice. Na to, že je červen mi přišlo, že klidně může začít sněžit, no ale co zvykejme si, když má přijít ta doba ledová. Sobotní klasika se běžela na patnáctce, jen veteráni dostali protekčně desítku, ale co my ostaní slepý lidičky ,to jim bylo už jedno. Při mé zhoršené viditelnosti a čtivosti mapy to nebyl závod nic moc a aj ostatní si na patnáctku ztěžovali, hold desítka je desítka. Nedělní krátká trať byla už pro všechny připravena na desítce . Les byl takovej celkem rychlej, občas mapařskej v těch nekonečnejch hustníkách, no prostě celkem fajn. Takže kvůli lesu klidně litujte, že jste tam nebyli, páč aj to veliký "teplo" se dalo v autíčku:0) přežít.Taďas kvůli zkopané jedničce zřejmě přišel o bednu.Tady najdete výsledky.....? Denča
 • 2.6 new Tady jsou výsledky z Podkrkonošský ligy(1.6) a tady z úterního tréninku na Labáku.
 • 30.5 new O víkendu pokračují Žeb A-B v Bedlnu u Jesenice. Pořádá KOS Jesenice. V sobotu se běží klasika a v neděli krátká. Mrkněte na stránku závodu na ukázky map..vypadá to docela dobře...zelený,kamenitý a členitý.Tady bude startovka.
 • 29.5 new Ve čtvrtek je zase Podkrkonošská liga ... pořádá Studenec. Kdo chcete jet,tak pisněte do sloupku!..do úterka jsou přihlášky.
 • 28.5 new Oblastní mistrovství štafet a sprintu..bohužel pořádané Dobruškou. Já nevim jestli se fakt snažej nebo na to prostě serou,ale výsledek je pořád stejnej..0..:/ Ted jsem četl Bédu a myslím,že byl na ně ňákej krotkej,protože víc pořadatelsky dokurvit závod se jen tak někomu nepovede!..někdo to říct prostě musí no i když si nemyslím,že by se u nich na příště něco změnilo..no nic.V sobotu ráno se běžel zajímavý sprint na pětce ve staré cihelně (mapka). Trať (H21C) i mapa se mě fakt líbila..terén supr! za to pochvala! Akorát že to není na závodech všechno..a tady bohužel bylo. Největší problém byly nezabaléný mapy (když má kurva celej den pršet,tak to kurva zabalím ne) a zvlášt když to je sprint. Pak ty kopřivy!..já šel teda na štěstí:) na konci,ale chudáci ty první..tam minimálně o 2 míny přišli a ještě měli dneska bezesnou noc:).Zkrátka když už to táhli tím remízkem tak si tam měli udělat bribádičku a trochu to prosekat aby to bylo regulérní. Shromko..no myslim že nevim...občerstvení 0 ..jeden stánek v kufru auta mě příliš nezaujal. Kafe dopředu navařené ve várnici (párek,deli,horalka)..to je všechno:)..já nevim asi jsem zhejčkanej no. Koš samozřejmě žádnej. Jo WC bylo taky hodně vtipný..spadlá plachta na chlapskejch záchodech pro drsňáky mě taky dost pobavila...kokoti..výsledek posranej remízek okolo. Rozhlas nula...výsledky nula...vyčítání totiž bylo až v Opočnu..což polovina lidí nevěděla a doptat se byl fakt problém.Pak jsem měl posunutej tisk tratě asi o milimetr,takže jsem se v tý budově podíval vždycky do vedlejší místnosti..no nevim třeba sem byl sám:) Odpolední štafety v Opočně (mapka) už byli lepší i když ve stejném pořadatelském stylu:). Opět velmi pěkné tratě (H21) a mapa se spostou zákeřnejch zdí a postupů...jo jo štáfle se mě fakt líbily.Bylo už i hezky..aj ten normální stánek s pivem se jim podařil. Odložený start a šumítko v podobě rozhlasu (větší aparaturu mam i doma v pokoji:) ..následný zmatek před startem,kde nikdo nevěděl co se bude dít:)..byla spíš už jen sranda. No k výsledkům...ehm ty teda ještě nejsou:)..někde se asi stala chyba. Naše štafeta v mužích NPA A ve složení složení Taďas,Filips a Kazboš vybojovala skvělé 2.místo!!! což je náš historicky nejlepší výsledek ve štafetách! No a to jsme mohli bejt ještě první. Kazboš ještě na divácký vedl asi o půl minuty před Jičínem,ale bohužel měl v závěrečném pytlíku o dost delší farstu a Hóna ho asi o padesát metrů předběh. Kluci šli,ale fakt dobře a i s chybami mohli klíďo vyhrát! Jinak dali jsme ještě dohromady štafety B (Čenda,Ydenek,Baron) a C (Radek,Matran,TundraLuky)...holky(Iva,Mona+Z.Zlámalová SJC) Moňa Šmi se přifařila k Jilemnici.Všechny jsme snad zdárně dokončili:) Shodli jsme se ,že to mohli bejt fakt supr závody,kdyby to pořádal ňákej schopnější oddíl..škoda no..snad se polepšej. Nebo si vezmou jen jeden závod aby ho zvládli. Tady je stránka Dobrušky,kde snad časem najdete výsledky. ? Čenda
 • 25.5 new 3.závod Podkrkonošské ligy máme za sebou. No a tady jsou výsledky..tu i v (.doc)
 • 21.5 new Ve čtvrtek pořádáme 3.závod Podkrkonošské ligy na mapě Opička. Shromaždiště je v Bukovině u Pecky ..(mapka). na letišti. Start je v 16:30..tady jsou pokyny. (.doc). Jinak specialita pro kategorii P4..poběží na pětce. Pro ostatní mapa v měřítku 1:10000. Tady jsou parametry tratí.
 • 17.5 new Tady jsou výsledky z úterního tréninku na Opici (dal jsem to do html...jednotlivé okruhy jsou dole v záložkách). Jinak dole bude stálý odkaz na ty Vikusovy stránky,kde je info a výsledky z tréninků.
 • 11.5 new Tady je kupa fotek z našeho krajáku! Pozdě,ale přece:). Tady jsou ještě ňáký z nedělního výletu na Vrbatku.
 • 10.5 new O víkendu nás čekaj další Béčka v Březině u Rokycan. Sobotní krátkou a nedělní klasiku pořádá Sparta Praha. Tady je stránka závodu...spíme tam (nejspíš na schromku).
 • 10.5 new Jarda mi poslal nějaké změny v termínovce...tady jsou:
  • sobota 20.5.2006 5.závod Včp Albrechtice -tábor Suté břehy (ALB) (přesunutý z 1.4.2006 -přihlášky do 10.5.06)
  • sobota 27.05.2006, dopoledne - oblastní mistrovství ve sprintu Pulice (DOB)
  • sobota 27.05.2006, odpoledne - oblastní mistrovství štafet - Opočno (DOB) na oba závody přihlášky do 22.5.06
  • neděle 28.05.2006 - volno (závod na klasice přesunut na 10.6.2006)
  • sobota 10.06.2006 - oblastní mistrovství na klasice - Kameničky (LPU) přihlášky do 31.5.06
 • 9.5 new Ve čtvrtek 11.května pokračuje Podkrkonošská liga. Jede se do Bratouchova..pořádá Jilemnice. Start je v 16:30,takže odjezd od Stránských v 15:30. Napište kdo chce jet a kdo to o kolik nestíhá,ať to může Jarda přihlásit. Vyplatí se jet je to tam pěkný.Dnešní trénink (úterý) není.
 • 4.5 new Kdyby někdo nevěděl,tak zejtra (pátek) v 15:00 u Lorety!..nakládáme!.. pak odjíždíme na schromko!
 • 27.4 new O prodlouženém víkendu ná čekají první Béčka v Dobrošově. Nedělní zkrácenou trať pořádá Rychnov a pondělní krátkou trať Náchod. Prostor závodu pro oba dny se překrývá...v neděli jedem domů. Odjezd v 9:30!!..neděle!
 • 24.4 new Zejtra (úterý) je mapovej trénink na Haklově mlýně. Jede se v 16:00 od Stránskech.. nahleste mě co nejdřív kdo jedete! čenda
 • 22.4 new Tak tu jsou ty fotky z velikonoc na horách a ze soustředka v Jesenici.
 • 20.4 new Nestíhám nestačím,takže fofr... sobota neděle dva krajáky(klasika,middle)v Petříkovicích..pořádá SHK.....pokyny. Playboji nespíme tam:)... fotky ze soustředka a velikonoc budou ...časem.
 • 12.4 new Další dva závody Vč.oblasti se konají podle původní termínovky v plném rozsahu.
  V sobotu 22.4. se běží v Petříkovicích klasika a následující den v neděli 23.4. tamtéž zkrácená trať (midl). Přihlášky jsou do dnešního večera. Pokud někdo na některý z těchto dvou závodů nechce přihlásit, dejte vědět Jardovi K.
 • 6.4 new V sobotu nás konečně čeká první kraják v Michnovce a to jako hradecká kříženina s Jarním pohárem. PHK totiž připravili i dvě dlouhé tratě H21A,H21B kterých se ale my takticky zdržíme a zaběhnem si H21C. Jinak tady je stránka závodu kde je prd a tady stránka PHK kde jsou strartovky.
 • 5.4 new Soustředění v Doksech bylo moc pěkný! Tady se můžete mrknout na ňáký fotečky...(foto Taďas)
 • 19.3 new Tak je to tady! přiklepnuto..příští rok budeme pořádat MČR v nočním! slavte nebo brečte:)..každopádně máme o zábavu postaráno:/..protože musíme letos zmapovat Sýkornici,kde se poběží. Centrum bude na hotelu.
 • new První soustředko v Doksech se o týden odkládá! ..bude teda 1. - 3. dubna.....info tady.
 • new MČR na dlouhé trati pořádané 8.4.06 v Koutech u Ledče n.S. (pořadatel ASU - Aljoša team) pro velké množství sněhu bez náhrady zrušeno.
 • new První dva závody Vč. poháru zrušeny...možná,ale druhý kráják 8.4 nakonec bude a to za pořádání PHK v Michnovce,jenž si prohodí termíny s Kunvaldem. Rozhodnout by se mělo v úterý...pro víc informací musíte k Béďovi.
 • 17.3 new Letošní sezóna OB měla začít 11. března závodem Jarní skály na Kosti. Závod byl přeložen o 14 dnů, ale protože sníh padá a padá, bylo rozhnodnuto o jeho definitivním zrušení.
  Otazník také visí nad konáním prvních dvou "předvelikonočních" závodů Vč.poháru. Podle schváleného kalendáře by se měl první závod Vč. poháru běžet již za 2 týdny (sobota 1. 4.) na mapě Suté břehy za pořadatelství ZŠ Albrechtice. V lese je však dost sněhu a navíc se majitelům lesa a honitby nelíbí, že by sněhem stresovaná zvěř byla ještě rušena pobíhajícími závodníky. Takže probíhají intenzivní jednání o osudu tohoto závodu v daném termínu. Stejně tak je ohrožen i další závod (sobota 8. 4.), který připravuje Sokol Kunvald do okolí Kameničné. Nadmořská výška nejvyššiho bodu prostoru (Velká Suchá - 559 m) a předpověď počasí do konce března nedávají moc šancí na to, že by množství sněhu, které tam teď je, roztálo. Hledají se nějaké jiné alternativy, přesuny termínů apod. Nechme se překvapit, kdy se nakonec bude ve východních Čechách letos poprvé bojovat o body v oblastních soutěžích.
  ? Béďa :) .. převzal Jarda:)
 • 13.3 new Tady jsou náký fotečky ze sobotního opejkání.
 • 12.3 new Jarní pohár 18.a 19.3.06 zrušen pro souvislou 20 cm vrstvu v lese.
 • 9.3 new Slavnostní zahájení OB sezóny 2006!!! ..v podobě zimního opékání a masové žranice,proběhne tuto sobotu asi od 17:00 u nás na zahradě. Program:
  * Grilování a konzumace nejrůznějších druhů zvířat:) Člověk je na vrcholu potravního řetězce,takže co kdo přinese,to splní své životní poslání na našem rozžhaveném roštu:)Tak se nebojte experimentovat!
  * Likvidace DISKoflašek...ať jdeme do nové sezóny s čistým štítem:)..tady je malá rekapitulace pro oživení paměti dotyčných: Já šampíčko,Radek šampíčko,Jára 2ks vínka,Ydenek 1 vínko,Playboj 1vínko. Jedno upozornění ..kvalitu!
  * Volba královny krásy..jestli ňáká přijde:)....samozřejmě jste všici zváni! že je zima? Nebojte se! poručíme sněhu dešti..hlavně aby jsme se vešli:) kapacita zahradního krbu omezena:) Co sebou? dobrou náladu,teplé spodní prádlo,oharků a mastnotě vzdorné hadry..takže v pracovním:),vegetariáni a abstinenti svačinu a něco k pití:),jinak v podobě potravin a nápojů se meze nekladou....jo nezletilci rozum nebo písemný souhlas rodičů:)...toť vše ? Čenda
 • 9.3 new Tady jsou ještě ňáké fotky z K70..tentokrát z lyží!
 • 7.3 new Krkonošská 70 je za námi. Naši veteráni, Jarda, Míla, Karel, Honza a pan Kazda jeli padinu za pět hodin na 12 místě. Druhej team jel za Štiku a Draka K70 ve složeni - Kárys, Ludvajs, Jára, Lulánek a Taďas. Jelo se nám krásně a jeli jsme skvěle. Teda 42 místo za 5:48. Tady je pár čistě lyžařských, necenzurovaných fotek unavených závodníku. ? Taďas
 • 6.3 new Jarda mi poslal novou termínovku 2006jaro,léto... bude zase dole.
 • 2.3 new Takhle to dopadne, když si u rákosníků koupíte novej volejbalovej míč a párkrát si pinknete přes síť. ? Filips
 • 1.3 new Mám tu jednu super ,hot novinku!!! Od dnešního dne je Kazboš naším oficiálním členem! ..máte radost?máme radost! Co ho k tomu vedlo? To vám jistě sám rád poví ve sloupku:)...ostatně můžete se k tomu vyjádřit v new anketě! ? Čenda
 • Jo jen tak mimochodem o víkendu se jede Krkonošská 70. Od nás se letos zúčastní pouze veteránský team na 50km ve složení: Míla,Jarda,Karel,Honza Knap a J. Kazda. Jako náhradník to odnese nejspíš i Taďas v pardubické štafetě (70km).
 • 21.2 new MČR v LOB na krátké trati..aneb poslední loby na Třech Studních. Já tam nebyl,takže jen něco k výsledkům. Nejlíp dopadla Móňa Š.,která obsadila 3.místo v D16 se ztrátou 1:17min. V H21B se opět dařilo Taďasovi,jenž vyhrál a o 3:26min za ním zaostal Filips na 2.místě. Ludva pak 6.místo a ostatní už zůstali daleko v poli poražených. Tady je stránka závodu ,kde najdete kompletní výsledky a tady jsou ňáké fotečky. Jinak jelikož LOB sezóna skončila,tak tady jsou kompletní žebříčkové výsledky. V H21B vyhrál celkově Taďas, Filips byl čtvrtý,Móňa v D16A 5.místo....víc si najděte sami:)....jo a dole je kalendář všech závodů OB na rok 2006.
 • 13.2 new Tady je pár foteček z minulejch Lobů a tedka z hor.
 • 5.2 new Marcialonga 2006 ...29.ledna se jel v italské Moeně 33.ročník závodu Worldlotoppetu Marcialonga 70km klasicky. Za náš klub se zúčastnili Míla Tauchman a Karel Novák a z Hradce Petr Dušátko a Pavel Štěpán. Jelo se za dost těžkých podmínek..teplota 0 až +5 °C ,ale přežili jsme. A jak jsem dopadli? Míla 985.místo čas 4:50:53,Karel 1195.místo čas 5:01:13, Petr 1745.místo čas 5:34:07 a Pavel 2372.místo čas 6:06:52. Další výsledky na www.Marcialonga.it Tady se můžete mrknout na pár fotek. ... ? Karel
 • 29.1 new Mistrovství Nové Paky..se povedlo! ..a jak to v nervy drásajícím závěru dopadlo? Titul si odváží Filips,jenž zvládl asi 5km dlouhou trať v čase 33minut a 35sekund. 2.místo jsem obsadil já (Čenda) s časem 34:42.... 3.místo Dušan (LPU) 42:28 jenž si přijel odpočinout od svých otcovských povinností. Martin pak utržil 4.místo 47:15, Móňa Šmi. 5.místo 55:50 a 6.místo Honzík Šmi.(10let) 69:00 ,kterej na to ze ješte skoro neviděl mapu,tak trať v pohodě objel. No a víc lidí vymlouvájíce se na různé nemoce bohužel nepřišlo...a přitom to byl takovej pěknej závod. Tady jsou ještě ňáký fotečky.
 • 27.1 new O víkendu se koná u Rýmařova Mistrovství ČR LOBu na klasice,které vypouštíme pro jedinečný lobařský zážitek a vrchol sezóny: Mistrovství Nové Paky v LOB na krátké trati!...které proběhne v Sobotu 28.1.2006 za pořadatelství Tadeáše. Samozřejmě jste všichni zváni (i dříve narození). Shromaždiště u Nováků. Start a sraz ve 14:00 hod...Mapa: Zlámaniny...Tratě: z 50% neprojety:)..délka 4-6km. Povinná výbava: lyže a chuť vítězit:)mapníky kdo má...Občerstvení: Hostinec u Nováků:)...tak koukejte všici přijít! Ještě bych chtěl na závěr informovat,že rodičové dnes odjeli do Itálie na lyžařský závod Marcialonga 70km klasicky:)
 • 16.1 new První LOBy v Kněžicích jsou za námi. V sobotu se jela krátká trať...bylo pěkně,teplo,inverze a nebejt tý dřiny na trati,tak by si i člověk řek,že ty loby zase nejsou tak špatný..Jenže pak nastala mrazivá neděle:/..inverze nikde a ledová královna zaútočila střepem + 4km navíc,krpály nechutný = můj lobařskej comeback v plné parádě se odkládá na neučito:)..ale tak dobrá,najdou se i tací kterejm se to líbí...no nic zpátky do tepla k sobotě. Z naší početné Béčko skupiny (6 kousků) se nejlíp vedlo Taďasoj,kterej tuto prestižní kategorii (H21B) vyhrál o celou minutu. Filips pak skončil na 5.místě (3míny ztráta), Jarda K. 13.místo,Aleš v závěsu 14.místo,Já 23.místo a Marťan 42.místo. Jiřka byla v D45B na 4.místě. Na nedělní štafety jsme postavili dva týmy...A tým (Jarda,Filips,Taďas) se umístil na konečném 17.místě. Jarda to rozjel na 18.místo,Filips na úseku 16.místo a Taďas 18.místo....B tým...Disk (Aleš po úseku 26,Já 28,Marťan...Disk:) to krosnul z divácký do cíle...což béčku rozhodně nevadilo. Teď mě napadá..to by si zasloužilo ňákou diskoflašku:))..takový MČR štafet to není jen tak:))...ehm abych se pochlubil:) tak já jsem vyrobil taky jednu perlu:/..ztratil jsem totiž 4kontroly před cílem mapu:)) viz. mapka...někde před 14k..kobercovka holt neni dobrej fixátor no:))...a já měl tak pěkně namapováno na 14k,že sem se díval naposledy do mapy někde v polovině postupu:/ a zjistil to až u kontroly:)...to bylo kurev,když sem se vracel zpátky na kopec:)) s vědomím,že zas budu za kokota a ještě si to zaplatím:). No mapu sem samozřejmě nenašel..a páč sem šulin,tak už za mnou nikdo nejel. Tak mi nezbylo nic jinnýho než si zahrát na stopaře a odhadnout zbytek trati. No a tak jsem cestou zpátky omlátil všechny kontroly co sem potkal...15k pohoda tu sem trefil...pak sem sjel na 17k (tu sem viděl ráno z auta:) a když sem jel k cíli tak si všimnu,že nahoře je ňáká farsta..no tak sem se tam ještě vydrápal..ošlech všechny tři:) a vrátil se ještě na 17k....no a zběrka hotovo:))..pohoda výsledek nejsem disk 18k:) a ještě 3 bonusový kontroly navíc:)). No jinak muj výkon stál za h...ale že sem to trefil mě z celejch závodů potěšilo asi nejvíc...jo Marťane ty diskaři co bude stím šampíčkem?:))). Tady jsou výsledky..(maj tam i milion fotek) . No a tady jsou ještě náký fotečky co fotil Jára S ...letec:))
 • 16.1 new V neděli se jela Jizerská 50 a jak si sní poradili naši borci? Nejlíp dopadl Jára na 507.místě s časem 3h:19min,pak Míla na 667.místě (3:28),Ludva 896.místo,(3:40), Karel 938.místo (3:42) a Páďa dojela na 1671.místě (4:14). Jinak v pátek tatík s Mílou jeli ještě Bedřichovskou 30 (volně). Míla byl na 129.místě(1:29) a Karel na 224.místě(1:39)...veterán:) Kazboš 25.místo (1:15). Tady jsou výsledky.
 • 10.1 new O víkendu začíná LOBařská sezóna,takže tu je krátké info. První dvojzávod se jede v Kněžicích na Smejkalově boudě za pořadatelství Ok Jilemnice. V sobotu je krátká a v neděli štafety. Tu jsou seznamy přihlášených a tady stránka závodu. Jedu taky:) třeste se mám nabušíno jako nikdy!
 • new Jinak v neděli se taky jede JIZERSKÁ 50 (klasicky) v pátek BEDŘICHOVSKÁ 30 (volně) ..tady je stránka. Jede tam nejspíš Karel, Míla,Iva,Kazboš,Jarýn,Erik...atd.
 • new Tady se můžete mrknout na několik zajímavých velmi historických fotek Nové Paky,jenž se mi dostaly do ruky...zdigitalizoval jsem je a zvěčnil na CD. Je jich víc,kdyby byl zájem.
 • 3.1 new Tak konečně je to za námi...takže ať se Vám daří v novém roce! No a tady jsou ňákéty fotečky ze Silvestra.